Z okazji Dnia Kobiet, my jako redakcja portalu, chcielibyśmy złożyć najlepsze życzenia pod adresem pięknych przedstawicielek naszej Gminy!
Parę ciekawostek zaczerpniętych z portalu www.poradnikmamy.pl:
- Do 1993 roku 8 marca – Dzień Kobiet – miał charakter święta państwowego – zniósł go rząd Hanny Suchockiej. W Rosji ten dzień jest nadal wolny od pracy.
- Kobiety… Przeciętna kobieta krytykuje się średnio 36 razy na dzień. Ale czy ma rację? Spójrzmy:
- Kobiecy słuch funkcjonuje sprawniej: lepiej słyszymy, przypadkowe melodie łatwiej wpadają nam w ucho, lepiej potrafimy je powtórzyć.
- Nasz smak także jest lepszy. Odczuwamy go silniej, także nasz nos jest lepszy niż nos mężczyzn. Wrażliwiej i dokładniej odczuwamy zapachy.
- Co do wzroku – tu także wiedziemy prym – nasze oko odróżnia więcej odcieni, zatem my widzimy – indygo, turkus i lazuryt a nasz mężczyzna po prostu – niebieski.
- Żyjemy dłużej. Bardziej dbamy o zdrowie i przeżywamy płeć brzydką średnio o 6 lat. Kobiety genetycznie są silniejsze niż mężczyźni.
- Już jako dziewczynki wodzimy rej – szybciej uczymy się czytać, pisać, liczyć.
I trochę liczb:
- 60% kobiet nie przejdzie obojętnie obok witryny z napisem: „PROMOCJA”, „50%”, „WYPRZEDAŻ” – to także pozytyw, nie ma czego ukrywać – jesteśmy po prostu bardziej spostrzegawcze.
- Średnio, kobieta wymawia 16000 słów dziennie (co oczywiście przemawia na naszą korzyść).
- Chciałybyśmy wydawać większe sumy pieniędzy na modę i urodę oraz wymienić zawartość swojej szafy na ubrania zgodne z trendami . Co dziesiąta z nas chciałaby udać się na sesję fotograficzną, a 12 procent marzy o ubraniach od największych projektantów. Co trzecia Polka nie ma czasu na zakupy i oczywiście chciałaby mieć go więcej.
- Na ogólne pytanie o największe marzenie do spełnienia, większość Polek odpowiada, że wiąże je ze zdrowiem. Dla 18 procent z nas marzenia dotyczą rodziny, domu. 6 procent kobiet marzy o awansie zawodowym – i to jest dla nich priorytetem, natomiast 2 procent swoje marzenia łączy ze zmianą wyglądu.
- Przeciętna kobieta spędza blisko rok w ciągu życia na staniu przed szafą i myśleniu „w co ja się ubiorę?”
- Badania dowodzą, że spędzamy przed szafą około 16 minut każdego dnia roboczego oraz 14 minut w sobotni i niedzielny poranek.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Zrób to pierwszy!